SPD

Zajímá-li vás něco, zeptejte se mě.
DOTAZY - NÁVRHY - POSTŘEHY
Odpovědět
Stanislav
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. říj 2020 17:32:45

SPD

Příspěvek od Stanislav »

Ahoj, rád bych se tě zeptal na tvůj názor na SPD. Teda částečně ho znám jen jsem nezaznamenal důvod proč o vedení této strany mluvíš jako o svoloči apod. Já jako odpůrce EU v podstatě nemám na české politické scéně alternativu takže můj hlas "musím" odevzdat SPD.
Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
Administrátor fóra
Příspěvky: 11
Registrován: sob 03. říj 2020 22:23:47
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPD

Příspěvek od Matouš Bulíř »

Úvodem říkám, že nikomu nevyčítám hlas hozený SPD. V podstatě nevyčítám nikomu jakýkoliv vhozený hlas, jelikož u mě má respekt každý člověk, který ten svůj zadek zvedne a k volbám dojde. Nejít k volbám a nadávat na poměry není umění, ba dokonce to považuji za "trestuhodné" 8-)

Co se mého pohledu na SPD týká. Měl jsem možnost být pozorovatelem v době, kdy se SPD zakládala a můj liberecký kraj byl odrazem toho, jak by žádná politická strana neměla fungovat, ale říkal jsem si, třeba to ve zbytku republiky funguje jinak. V roce 2017 jsem SPD volil s tím, že si tím vymiňuji právo na to, je kritizovat jakožto jejich volič. Teď už vím, že je s tímto vedením nikdy volit znovu nebudu.

Důvod?

Okamura je u mě obyčejný lhář a prospěchář, stejně jako mnoho dalších lidí z vedení SPD. Když SPD kandidovalo do parlamentu ČR, tak tvrdilo, že jedině ODCHOD Z EU, jelikož a protože je EU NEREFORMOVATELNÁ. Když SPD kandidovalo do parlamentu EU, tak to bylo pod heslem, zvolte nás, protože my EU ZREFORMUJEME! "Den po volbách" už zase všude psal a říkal, že EU se zreformovat nedá.

V tomto ohledu doporučuji stránku Dignoza Tomio Okamura - https://www.facebook.com/diagnozatomio2/
- stránka je neskrývaně tendenční a někdy až trapně předpojatá, ovšem velice často se jí daří dobře podchytit lži v rámci SPD směrem k voličům.

SPD je taková Okamurova živnost stejně jako je ANO Babišův holding.

U SPD mě mrzí, že tam má tolik dobrých lidí v rámci těch nejobyčejnějších členů a příznivců, které jsem ve videu označil za srdcaře a to platí.
Stanislav
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. říj 2020 17:32:45

Re: SPD

Příspěvek od Stanislav »

Na rovinu-o čistotě myšlenek Tomia Okamury jsem měl vždycky pochybnosti a nebýt migrační krize asi by ani neměl moc témat čím upoutat pozornost nicméně jsou jediní proti EU a migraci a jsem to ochotný zkousnout. Čím si vysvětlujete jejich mizerný výsledek v komunálních volbách? Oni sice tvrdí že je to úspěch ale já bych za úspěch považoval spíš něco nad 10%. Mě to trochu překvapilo že tak málo lidí je podpořilo.
Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
Administrátor fóra
Příspěvky: 11
Registrován: sob 03. říj 2020 22:23:47
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPD

Příspěvek od Matouš Bulíř »

I JÁ jsem očekával více. Je pravda, že je to zisk, poněvadž zastupitelsky jdou výrazně do plusu, ovšem v rámci poměru vůči jejich procentuálnímu zastoupení v parlamentu, je to citelná ztráta.

Lidé totiž SPD už nevěří a jediné co je drží nad vodou je fakt, že tu není zatím alternativa, která by voliče SPD zaujala. Samozřejmě lze i předpokládat, že 1-2% Trikolory mohou být ex-voliči SPD.

Osobně si myslím, že pokud u SPD nedojde k nějaké výrazné změně ve vedení, tak jí preference budou stále jen klesat.
Člověk totiž nemusí nutně moc politiku sledovat aby i tak neviděl, jak Okamura mnohdy lže.

Mně osobně vadí jeho lživé příspěvky na FCB, kdy neváhá použít nějaké video a vymyslet si k němu příběh.
Tím totiž nejvíce škodí nám, skutečným vlastencům a národovcům.
Pravda je na naší straně, my nemusíme lhát.
Stanislav
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. říj 2020 17:32:45

Re: SPD

Příspěvek od Stanislav »

V podstatě mě překvapil i slabý zisk Trikolory, myslel jsem si že těch nasraných lidí na EU je víc a že se to do výsledků voleb promítne. A zatím se prounijním stranám, mezi kterou počítám i ANO, docela dařilo. Možná chce opravdu většina lidí poslouchat EU nebo že by komunální volby nepovažovali v tomto směru za rozhodující?
Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
Administrátor fóra
Příspěvky: 11
Registrován: sob 03. říj 2020 22:23:47
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPD

Příspěvek od Matouš Bulíř »

Tady pozor. Trikolora sama sebe definovala jako princeznu Koloběžku - oblečená, neoblečená.
Byla tam strašná názorová schizofrenie v cílení na voliče, kdy Trikolora chtěla voliče ANO a ODS a pak jí došlo, že vlastně cílí na SPD.
Takže neustále VKml posílal do éteru nejasné vzkazy o tom, že EU je fajn a EU je zlo.
Trikolora právě není striktně proti-unijní strana - ne alespoň co do prezentace.

A to, že komunální/krajské volby nepatří mezi ty oblíbené je fakt. Po nich už jsou na tom hůře pouze volby senátní.

Každý politolog vám řekne, že krajské volby jsou průzkumem pro volby parlamentní, které pak následují. Když neuspějete v nich tak to pak většinou znamená ještě větší odliv voličů, pro které se stáváte nezajímavým.

Jinak ono je smutné, že v našem parlamentu je pouze jediná (na oko) striktně proti-unijní strana a to je SPD a pak napůl proti-unijní, což je již zmíněná Trikolora. Ostatní strany a hnutí jsou oficiálně pro-unijní. Komunisty nepočítám, ty neví co chtějí.
Odpovědět