PROJEKT 31 - Matouš Bulíř

TÝRANÝ PEJSEK RONNY

RONNY PŘIŠEL DO ÚTULKU MINULÝ TÝDEN (03.2018) SE ZLOMENOU ČELISTÍ, VYKOPANÝMI ZUBY, POŠKOZENÝMA OČIMA, PODLITINAMI A ODĚRKAMI. PO PÁTEČNÍ KONTROLE JE STABILNĚ NA ANTIBIOTICKÉ LÉČBĚ A BERE LÉKY NA BOLEST.

„KRMIT SE MUSÍ NĚKOLIKRÁT DENNĚ Z RUKY PO KOUSCÍCH. NEMŮŽE ZATÍM POŘÁDNĚ KOUSAT, FIXAČNÍ DRÁTY BUDE MUSET MÍT ZHRUBA MĚSÍC. OČI, UCHO I DROBNÉ RÁNY SE OŠETŘUJÍ TAKÉ NĚKOLIKRÁT DENNĚ. JEDNO OKO VYPADÁ LÉPE, DRUHÉ SE SNAŽÍME ZACHRÁNIT, JAK TO JEN JDE,“ uvedla vedoucí útulku Eveline Jahelková.

Na zřejmé týrání psa upozornil v minulém týdnu strážníka Václava Němečka obyvatel Děčína. Anonym uvedl, že se majitel psa pohybuje po Tyršově ulici, ale přesně nevěděl, jak se jmenuje a kde bydlí. 
„Prošel jsem pár míst a zeptal se na to několika lidí. Nakonec jsem se dostal do jednoho baráku a po chvíli z jednoho bytu vyšel muž. Když jsem na něj zkusil, jestli má pejska, úplně zbledl, zarazil se a říkal, že už jako nemá. A ten pes zrovna vyběhl a schoulil se do rohu,“ popsal strážník, který zvíře zachránil.

Podle něj bylo evidentní, že je pes pomlácený. Strážník tak muže požádal o vydání dokladů, které k psovi má, a odvedl jej pryč. Než dorazila pomoc, všiml si také, že má pes vykopané zuby, protože začal krvácet z tlamy. 
„Byl oddaný a rád, že mu někdo přišel pomoci. Psa odvezli na veterinu. Já jsem se pak dozvěděl veškerá poranění, napsal úřední záznam, udělal jsem fotodokumentaci a předal jsem případ policii. Pes byl evidentně ohrožený na životě,“ řekl Němeček.

Jelikož naše možnosti, tedy mé a mých přátel, nejsou tak veliké, jak bychom si přáli, tak se nám i tak podařilo dát dohromady nějaké peníze a ty zaslat útulku na pomoc při léčbě tohohle zbědovaného chudáčka… Vím, není to nic závratného, ale nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může nemá smysl.

NA ÚČET ÚTULKU BYLO ODESLÁNO ALESPOŇ 4000 KORUN.

DOUFÁME, ŽE TO PEJSKOVI PŘIJDE ALESPOŇ TROCHU VHOD, BYŤ TO NENÍ MOC.

...a jak šel příběh dál

PRŮLOMOVÝ ROZSUDEK

Průlomový rozsudek padl dnes (31.01.2019) dopoledne u Okresního soudu v Děčíně. Tamní soudkyně Vladimíra Kodatová se toho nebála, Ondřeje Hovana (27) obžalovaného za týrání psa Ronnyho, poslala do vězení, ano, čtete správně. Je to neobvyklý a průlomový verdikt, většina soudců v naší zemi totiž trýznitelům zvířat naděluje podmínky nebo peněžité tresty. Děčínská soudkyně ale Hovana nešetřila, vyměřila mu 21 měsíců ve věznici s ostrahou a já se jí za to klaním.