PROJEKT 32 - Matouš Bulíř

Tento PROJEKT si vzal za cíl upozornit na sousoší, které představuje DVĚ POSTAVY MOČÍCÍ NA NAŠÍ REPUBLIKU! Toto sousoší nemá jiný cíl než urazit a ponížit náš národ.

Autorem této záležitosti je „umělec“ David Černý, který je znám svým negativním postojem vůči ČESKÉMU NÁRODU a je to neskrývaný zastánce naší poroby vůči EVROPSKÉ UNII.

O to horší je to, že toto schválilo město Praha a aby toho nebylo málo, je to umístěno v památkové rezervaci, v místě, které je zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek. (Malá Strana, Cihelná ulice, ve dvoře Hergetovy cihelny, Praha) Ostuda na ostudu. Sousoší sem bylo instalováno v roce 2004, takže nás úspěšně uráží již řadu let.

JÁ se zásadně vyslovuji pro ODSTRANĚNÍ této nechutnosti. Bohužel prozatím nemám tu potřebnou politickou, ani žádnou jinou moc, která by toho mohla docílit.

My, tedy JÁ a lidé kolem mě, jsme ovšem zastánci aktivního vyjádření nenásilného odporu, takže pokud není možné docílit odstranění soch, je třeba je přetvořit tak, aby to co dělají dávalo smysl.

A TAK VÁM PŘEDSTAVUJEME PROJEKT, KTERÝ SE NENÁSILNOU FORMOU POKUSIL VYPOŘÁDAT S TÍM, S ČÍM SE RADNÍ MĚSTA PRAHY VYPOŘÁDAT ODMÍTAJÍ.

Průběh realizace PROJEKTU bohužel narušil muž v zeleném triku na levé straně fotografie, který přišel agresivně naladěn a začal veškeré oblečení ze soch strhávat. Je třeba zmínit, že přítomným turistům, kterých tam bylo několik desítek, se naše úprava líbila a nejen jim. Bylo tam i několik Čechů, kteří muže vyzívali aby to na sochách nechal – marně.

Jelikož jsme zastánci nenásilného stylu prezentování názorů, tak nebylo muže jak zastavit. Když jsem se agresorovi postavil na odpor tím, že jsem mu svým tělem bránil v další devastaci, nebylo už moc co zachraňovat.

Tak či onak, poselství této akce je myslím každému zcela jasné. Byla to ukázka toho, jak lze z nenávistného „uměleckého díla“ udělat velice snadno dílo, které má silnou vypovídací hodnotu, v rámci dnešní doby. 

Nehledejte v tom prosím nic velkolepého, ani zásadního. Je to pouze ukázka toho, že vždy lze dělat něco víc, než jen sedět a hořekovat na internetu, jak je vše kolem nás špatné…