Mé VIZE - Matouš Bulíř

Řešení EKONOMICKÉ KRIZE

V této chvíli (10/2022) je zcela zřejmé, že kapitalismus volného trhu selhal. Proto je nutné provést zestátnění elektráren, plynové a energetické soustavy a samozřejmě vody. Kritická infrastruktura patří výhradně do rukou STÁTU.

Zestátněním myslím samozřejmě regulérní, byť vynucený odkup akcií. Pokud by vláda jakožto subjekt byla trestně zodpovědná dodal bych, že převést toto v devadesátých letech do rukou soukromníků a ve velké míře do rukou zahraničních subjektů, byl zločin.

SENÁT

Já nejsem zastáncem zrušení SENÁTU, byť si uvědomuji jeho 99% nadbytečnost. Bohužel to jedno zbývající procento je však natolik zásadní, že v tomto ohledu souhlasím s formulací, že SENÁT je POJISTKA DEMOKRACIE. Ta pojistka tkví v tom, že jakýkoliv ÚSTAVNÍ ZÁKON musí schválit i SENÁT a neučiní-li tak, nemůže být, jako u běžných zákonů, poslaneckou sněmovnou přehlasován.

Jsem však zastáncem toho, že SENÁT POTŘEBUJE REFORMU. Nabídnu dvě možnosti.

  1. Udělejme ze senátu místo pro běžné lidi, kteří nemají v podstatě většího zastání. Tím běžným člověkem myslím kohokoliv s průměrným platem, který by se tak měl stát stropem pro možnost zasednout do senátu. Dnes je senát limitován věkem, proč ho nelimitovat i maximální průměrnou částkou, kterou si daný občan vydělal za posledních 24 měsíců?
    Aktuálně je senát trafikou pro oddané členy parlamentních stran, případně různých podnikatelů, kteří mají peníze na kampaň, aby je pak volilo pár tisíc občanů, jelikož o senát obyčejní lidé nejeví zájem a proč také, že?
    Pokud by senát byl složen z lidí, kteří vědí co je to žít s průměrným platem a v reálném světě (ani jedno aktuální poslanci a senátoři neznají), tak by nedocházelo k přijímání někdy až vskutku bizarních zákonů, které popírají nejenom logiku, ale i obyčejný zdravý selský rozum.